Skip to content


BYA’DAN YEMEN’E CİA AYAKLANMASININ PİYONLARI

BYA’DAN YEMEN’E CİA AYAKLANMASININ PİYONLARI

Webster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net
3 Nisan 2011

Washington DC, 3 Nisan – İki haftalık NATO hava saldırıları, cruise füzeleri, insansız savaş uçakları, ve C-130 hava savaş gemileri saldırıları altında – Libya CIA destekli Cyrenaica’li al Qaeda ayrılıkçıları sayesinde şekilden çıkıyor. Amerikan, İngiliz, Fransız ve Hollanda komandoları ayrılıkçı kuvvetlerin komutanlığını ele aldı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 1973 numaralı kararının tam tersine bu güçleri modern silahlar ile donatıyor. Çad Cumhurbaşkanının da belirttiğine göre al Qaeda Libya ordusundan çaldığı ağır silahlarla donanıyor. Renkli-devrim vadeden ahmak sözlü US-UK marşları yerlerini, ulus-devlet alayişini yıkmaya azmetmiş gaddar ve sinsi emperyalist bir akının zalim gerçeğine devretti.

Darna Ayrılıkçı Terör Triumvirası Altında

London Daily Telegraph’in 26 Mart raporuna göre Darna’nin komutasını, Afganistan in Khost terörist kampında eğitim alan ayni zamanda Osama bin Ladin ile muhabbeti olan terörist mümessili al-Hasidi yapıyor. Darna (ayni zamanda Derna veya Darnah olarak ta yazılıyor) Bingazi ve Tobruk arasında teröristlerin en yoğun olarak bulunduğu anahtar şehir. Hasidi, US ve NATO ile savaşmak üzere Afganistan’a 25 terörist göndermekle övünüyor ve insanın aklına kaç kişiyi öldürebildiklerini getiriyor. Hasidi Pakistan’da yakalandıktan sonra Amerikan savaş esiri oldu, ama 2 Nisan’da Wall Street Journal da yayınlanan demecine göre simdi Amerika’dan sadece “yüzde 50” nefret ediyor. Anlaşıldığı kadarıyla vermek istediği mesaj: Amerika Al Qaeda’ya silah, para, politik güç ve diplomatik destek sağlayarak kendini affettirebilir. Hasidi’nin yanında Guantánamo Bay’de altı yıl hapis yatan Osama bin Ladin’in şoförü Sufian bin Kumu var. Ayni zamanda Darna şehrinin ileri gelenleri arasında 2007’de Al Qaeda ile birlesen Libya İslam Savaş Grubu’nun azılı üyelerinden al-Barrani de var.

Bu fanatikler, psikopatlar ve suçlular sürüsü, CIA medyası tarafından geleceğin Libya demokratik rejimini yönetecek seçkin şahsiyetler olarak sunuluyor. Aslına bakılırsa, Al Qaeda teröristleri ile bolca sıvanmış olan Bingazi ayrılıkçı kurultayı ancak bölgeyi savaşan kabileler ve suçlular birliği kaosuna indirip bölgede medeniyeti yok etmekte yöneticilik yapabilirler. Görülen o ki Amerika’nin istediği de aynen bunun gerçekleşmesi ve sadece Libya’da değil çok daha geniş bir alanda.

Darna, Kuzeydoğu Libya: Dünyanın Terörist Yetiştirme Başşehri

Bu bahsi gecen kişiler hiç de sıradışı değil. West Point’deki US Askeri Akademisinin Aralık 2007 deki çalışmasına göre Libya (nüfusu 7 milyon) o zaman Suriye sınırından Irak’a gecen Al Qaeda savaşçılarının %20 sini sağladı. Darna (nüfusu yaklaşık 60,000) ayni zamanda Dünyanın en önemli terörist yetiştirme merkeziydi; yetiştirdiği terörist sayısında Riyadh, Suudi Arabistan’i (nüfusu 4.5 milyon) geride bıraktı; ayrılıkçı başşehri Bingazi de terörist yetiştirmede dünyada dördüncü sırayı aldı. Libya, Suudi Arabistan’a kıyasla kişi başına iki kat daha fazla teröristi Irak’a gönderdi, ve gönderilen Libyalılardan nasıl savaşmak istediğini belirtenlerin %85’i intihar komandosu olmak istediklerini söyledi.

London Economist, BBC Newsnight, ve artan sayıda Obama ve savaş yanlısı kaçademikler (kaçık-akademikler – Tarpley’in deyisi ile “quackademics”) bu açık gerçekleri örtmeye çalışıyorlar. Bunların artık yumuşak, çoğulcu, demokratik teröristler olduğunu iddia ediyorlar. Yardımsever Wikileaks’in (ki kendisi CIA’nin sınırlı gezinti operasyonudur) estetik operasyon geçirmiş dokümanlarının göstermek istediğine göre bu fanatikleri çaresizliğe ve terörizme götüren aslen Qaddafi’ye sağlanan Amerikan desteğidir – bu ayni zamanda CIA’nin de resmi görüsü. 1 Nisan’da Cuma namazında Bingazi ayrılıkçıları medyanın orada olmasını kullanarak başkaldırılarının Al Qaeda tarafından yönetilmediğini söyleyen pankartlar açtıra. Eğer gerçek buysa, Darna triumvirasını alaşağı etmeleri ve Al Qaeda’ye üye olmakla şüphelenen isimleri gizli ayrılıkçı konseyi üyelerinin isimlerini açıklamaları gerekir.

Hillary Clinton ayrılıkçıların kimler olduğu hakkında “%100 yüz bilgili” olmadığını kabul ediyor, ve NATO komutanı, Amerikan Amirali Stavridis Senato Silahlı Kuvvetler Komitesine Al Qaeda’nin sadece “ışıltılarını” gördüğünü söyledi. Aslen, Al Qaeda’nin merkezi rolü hiç te ışıltı falan değil, Akdeniz öğlen güneşi gibi açık ve parlak.

Libya’da Dört Afat

Libya başkaldırısı dört parçadan oluşuyor. İlk parçası İngilizler tarafından sağlanıyor ve Bingazi-Darna-Tobruk koridorunun kralcı ve irkci Harabi ve Odeidat kabilelerinden oluşuyor. Bu kabileler gerici Senussi Tarikatı kültürünün bir parçası. İtalyan kolonializmine karsi savaş sırasında bu kabileler İngilizlerle birlik oldu ve bu birliğin karşılığı olarak Senussi Tarikatının liderinin Kral Birinci Idris olarak tahta çıkmasıyla gördü. Kral Birinci Idris 1968’de Qaddafi tarafından devrildi. Kralci yönetici sinifi özelliklerinin ellerinden alınmasından dolayi bu kabileler, siyah derili Qaddafi yanlısı Fezzan (Fizan) kabilelerinden nefret ederler. Bu nefret Libya’da çalışan Çad, Mali ve Sudan’li birçok zenci isçinin linç edilerek katledilmesine sebep oldu. Bati medyası bu gerçeği gözardı etti. Qaddafi’nin kuvvetleri tarafından tecavüz edildiğini öne suren Enan Obeidi, Bingazi’li bir Obediat kabilesi üyesi. Bu gerçek söylediklerinden şüphe uyandırıyor. Medya icin bu 1990 Kuwait kuvöz bebekleri yalan haberinin yeni bir versiyonu; bu sefer Qadafi’ye karşı savaş histerisini kamçılama amaçlı.

Afatin iki parcasi CIA’den geliyor.1981-1982 yillarinda Sovyetler Birligi’ne karsi CIA’nin Arap Lejyonu olarak o gunun CIA Direktor Muavini – bu gunun Savunma Bakani Robert Gates tarafından kurulan Al Qaeda’nin ta kendisi. Bir diğer CIA katkisi da Milli Selamet Cephesi. Milli Selamet Cephesi ilk defa Sudan’da kuruldu sonra Kuzey Virginia’da. Anlasildigi uzre bu Cephe CIA mali Khalifa Hifter’i ayriliklcilarin basina geçmesi için Libya’ya gönderiyor. Muhtemelen bu Al Qaeda’li tiplerin Libya’da olduğunu örtbas etmek için de bir caba.

Afatın dördüncü parçası bir Fransız katkısı. Maghreb Confidential’in bildirdiğine göre Qaddafi’nin baş yardakçılarından Nouri Mesmari’yi geçen sonbahar taraf değiştirmesini ayarlayan Fransızlar. Mesmari etrafındaki generallerden oluşan bir klik kuzeydoğu Libya’da Qaddafi’ye karsı askeri başkaldırıları kışkırttı.

Ve Libya hiç de sıradışı değil, Yemen’i iki önemsiz devlete ayırma amacıyla Amerika’nın desteklediği Al Qaeda ajanları Başkan Saleh’e karsi yapılan darbe girişiminin aktif elemanları. Al Qaeda lideri al-Shihri diğer birçok Guantánamo mahpusları ile Bush yönetimi tarafından güya iyi niyet gösterisi olarak serbest bırakılıp Yemen’e gönderildi. Asıl niyet al-Shihri’nin istikrarsızlığın tohumlarını atmada liderlik yapmasını sağlamaktı. Ayni zamanda Yemende olan bir baskasi da, Fort Dix altilisi, Fort Hood’lu Binbasi Hasan ve 2009 Noeli iç çamaşır bombacısı Nijerya’li Muttalab gibi düzinelerce teröriste Al Qaeda onayı veren Amerika’da doğmuş Anwar Awlaki – namı diğer CIA uşağı Awlaki. CIA’nin Suriye deki amaclari, Irani bir dosttan mahrum etmek, Rusyayi Tartus Askeri limanından def etmek ve hükümete başkaldırının arkasındaki Müslüman Kardeşleri güçlendirmek.

Amerikan Dışişleri Bakanlığından Al Qaeda Teröristlerini Neden Silahlandırdıklarını Sorun

Türkiye Başbakanı Erdogan “terörizme yârdim” anlamına geleceği için hâkli olarak NATO’nun Libya ayrılıkçılarını silahlandırma politikasına karsı cikti. Rusya Dışişleri Bakanı Lavros da NATO’nun ayrılıkçıları silahlandirmasini lanetledi. Papa Benetict XVI nin da ateşkes çağrıları da ayni doğrultuda. Rusya, Türkiye, Cin ve diğer devletler, Amerikan disisleri bakanligindan resmi olarak sormalılar: neden dünyanın en azılı uluslararası teröristlerini modern silahlar ile donatıyorsunuz ve onlara Libya devletinin dondurulmuş 32 milyon dolarının büyük bir parçasını ve ayrıca gelecek petrol gelirlerinde pay öneriyorsunuz? Bu Akdeniz ülkelerini, Arap dünyasını, güney Avrupa’yi mültecilerle doldurup taşırarak korsanlık, kargaşa ve savaşa götürmekten başka bir anlama gelmez.

Bush ve Cheney zamanında bir yerde Al Qaeda olması o yerin bombalanıp işgal edilmesi gerektiği anlamında kullanıldı. Obama zamanında mübalağalı uzanmış US-UK emperyalizmi, al Qaeda’yi kendi piyadeleri olarak, dünya ulus-devletlerini taciz edip, sakatlamak ve kabile ve mezhep savaşları içinde dağılmalarını sağlamak için kullanıyor. Bu aşamada, Al Qaeda CIA gerillaları olarak asli görevlerine geri döndüler. Bunun sonucu olarak medeniyetin kendisi dünyanın büyük alanlarında tehdit altında. Eğer hala inanmadıysanız, Libya’nın Darna şehir konseyine bir göz atın.

Related Posts with Thumbnails

Posted in Middle East, War on terror.

Tagged with , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.

Support #altnews & keep Dark Politricks alive

Remember I told you over 5 years ago that they would be trying to shut down sites and YouTube channels that are not promoting the "Official" view. Well it's all happening now big time. Peoples Channels get no money from YouTube any more and Google is being fishy with their AdSense giving money for some clicks but not others. The time is here, it's not "Obama's Internet Cut Off Switch" it's "Trumps Sell Everyones Internet Dirty Laundry Garage Sale". This site must be on some list at GCHQ/NSA as my AdSense revenue which I rely on has gone down by a third. Either people are not helping out by visiting sponsors sanymore or I am being blackballed like many YouTube sites.

It's not just Google/YouTube defunding altenative chanels (mine was shut), but Facebook is also removing content, shutting pages, profiles and groups and removing funds from #altnews that way as well. I was recently kicked off FB and had a page "unpublished" with no reason given. If you don't know already all Facebooks Private Messages and Secret Groups are still analysed and checked for words related to drugs, sex, war etc against their own TOS. Personally I know there are undercover Irish police moving from group to group cloning peoples accounts and getting people booted. Worse than that I know some people in prison now for the content they had on their "secret private group". Use Telegrams secret chat mode to chat on, or if you prefer Wickr. If you really need to, buy a dumb phone with nothing for the NSA/GCHQ to hack into. Ensure it has no GPS tracking on it and that the battery can be removed. These are usually built for old people to get used to technology storing only a set of numbers to call. However they have no games, applications to install or other ways people can exploit the computer tracking device you carry round with you most of the day - your smart phone. If you are paranoid ensure that you can remove the battery when travelling around and do so to prevent GPS tracking or phone mast triangulation. Even with your phone in Flight mode or turned off, it can be turned on remotely and any features like front or back cameras, microphones and keylogging software can be installed to trace you.

So if your not supporting this site already which brings you news from the Left to the Right (really the same war mongering rubbish) then I could REALLY do with some..

Even if it's just £5 or tick the monthly subscription box and throw a few pound my way each month, it will be much appreciated. Read on to find out why.

Why?

Any support to keep this site would be appreciated. You could set up a monthly subscription for £2 like some people do or you could pay a one off donation as a gift.
I am not asking you to pay me for other people's articles, this is a clearing house as well as place to put my own views out into the world. I am asking for help to write more articles like my recent false flag gas attack to get WWIII started in Syria, and Trump away from Putin. Hopefully a few missiles won't mean a WikiLeaks release of that infamous video Trump apparently made in a Russian bedroom with Prostitutes. Also please note that this article was written just an hour after the papers came out, and I always come back and update them.

If you want to read JUST my own articles then use the top menu I have written hundreds of articles for this site and I host numerous amounts of material that has seen me the victim of hacks, DOS plus I have been kicked off multiple hosting companies, free blogging sites, and I have even had threats to cease and desist from the US armed forces. Therefore I have to pay for my own server which is NOT cheap. The more people who read these article on this site the more it costs me so some support would be much appreciated.

I have backups of removed reports shown, then taken down after pressure, that show collusion between nations and the media. I have the full redacted 28/29 pages from the 9.11 commission on the site which seems to have been forgotten about as we help Saudi Arabia bomb Yemeni kids hiding in the rubble with white phosphorus, an illegal weaapon. One that the Israeli's even used when they bombed the UN compound in Gaza during Operation Cast Lead. We complain about Syrian troops (US Controlled ISIS) using chemical weapons to kill "beautiful babies". I suppose all those babies we kill in Iraq, Yemen, Somalia and Syria are just not beautiful enough for Trumps beautiful baby ratio. Plus we kill about 100 times as many as ISIS or the Syrian army have managed by a factor of about 1000 to 1.

I also have a backup of the FOX News series that looked into Israeli connections to 9.11. Obviously FOX removed that as soon as AIPAC, ADL and the rest of the Hasbra brigade protested.

I also have a copy of the the original Liberal Democrats Freedom Bill which was quickly and quietly removed from their site once they enacted and replaced with some watered down rubbish instead once they got into power. No change to police tactics, protesting or our unfair extradition treaty with the USA but we did get a stop to being clamped on private land instead of the mny great ideas in the original.

So ANY support to keep this site running would be much appreciated! I don't have much money after leaving my job and it is a choice between shutting the server or selling the domain or paying a lot of money just so I can show this material.

Material like the FSB Bombings that put Putin in power or the Google no 1 spot when you search for protecting yourself from UK Police with "how to give a no comment interview". If you see any adverts that interest you then please visit them as it helps me without you even needing to give me any money. A few clicks per visit is all it takes to help keep the servers running and tag any tweets with alternative news from the mainstream with the #altnews hashtag I created to keep it alive!

However if you don't want to use the very obvious and cost free ways (to you) to help the site and keep me writing for it then please consider making a small donation. Especially if you have a few quid sitting in your PayPal account doing nothing useful. Why not do a monthly subscription for less money instead. Will you really notice £5 a month?css.php